Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

“Polecam ten prosty, dobrze porządkujący nowoczesną wiedzę o przywództwie podręcznik – i bogate źródło inspiracji –  wszystkim managerom, którzy już wiedzą, że w dzisiejszych trudnych czasach świat biznesu wymaga by stawali się profesjonalnymi liderami i nie ma od tego odwrotu.”

Jacek Santorski, dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu PW i Values

„Autorka  książki ma inspirujący zwyczaj stawiania pytań, na które tylko czytelnik zna odpowiedź. To doskonały praktyczny przewodnik po nas samych – liderach, menedżerach, szefach. Dla tych, którzy lubią wszystko opakować w odpowiednie definicje, teorie i zasady – jest też teoria w doskonałej, bo skrótowej formie. A wszystko po to, by po lekturze książki, zdecydować: czas na kolejny etap w moim zawodowym życiu. Menedżerem jestem. Przywódcą mogę się stać. To lektura niezwykle w tym pomocna.”

Daniel Ekiel, dyrektor w instytucji publicznej

„Na rynku można spotkać wiele książek dotyczących przywództwa, czasami wzbogaconych przemyśleniami i doświadczeniami ich autorów. To wszystko jest bardzo ważne, ale obecnie już niewystarczające. Ta książka jest inna, bo zawiera dodatkowo praktyczne zestawy narzędzi gotowych do wykorzystania w pracy menadżera oraz wiele ciekawych pytań zachęcających do autorefleksji. Warto więc sięgnąć po nią, aby znaleźć inspirację i rozpocząć swoją własną drogę do przywództwa. Życzę Ci zatem Czytelniku miłej i owocnej lektury. Ja przeczytałem tę książkę jednym tchem. Polecam.”

Paweł Bombola, menedżer w kilkunastoletnim stażem zawodowym

“Książka jest wyważonym zestawem teorii i praktyki. Znajdujemy w niej dawkę prosto i przejrzyście podanej wiedzy teoretycznej oraz opisy przypadków, które pozwalają łatwo umiejscowić teorię w rzeczywistości. Ale największą wartością tej książki są pytania w niej zawarte. Coś, co autorka nazwała „chwilą refleksji”, stanowi o wyjątkowości tej pozycji na ogromnym rynku książek dla menedżerów.

Autorka, doświadczony menedżer i coach, stawia nam głębokie coachingowe pytania, prowokując przemyślenia i dochodzenie do zaskakujących czasami wniosków. Pracując z tą książką (bo ona nie jest po prostu „do przeczytania”, to materiał „do przerobienia”) czułam się jak podczas ekskluzywnej sesji coachingowej. Ekskluzywnej dlatego, że miałam do swojej wyłącznej dyspozycji, w nieograniczonym czasie, wiedzę i mądrość niezwykłej osoby. Wiola z właściwą sobie wrażliwością prowadzi nas i pomaga w transformacji od menedżera do przywódcy.

Książka dla ciekawych świata i siebie, dla tych, którzy chcą się mądrze rozwijać. “

Barbara Kaśnikowska  menedżerka, trenerka NLP, coach

“Czy chcesz spojrzeć na problem przywództwa inaczej? Czy lubisz marzyć i jesteś romantykiem?  Czy twardo stąpasz po ziemi, jesteś menadżerem lub chcesz nim zostać i myślisz o przywództwie? Czy dążysz do sukcesu?  Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla Ciebie.”

Mirosława Gerkowicz, Mentor biznesu

W czasach powszechnej  informacji w Internecie oraz zmian społecznych, a w szczególności, gdy coraz większe rzesze społeczeństwa są wykształcone, stare modele przywództwa opartego w głównym stopniu na charyzmie odchodzą w przeszłość. Potrzebny jest nowy model przywództwa i przywódcy. Opisany w książce model słuchania transformującego i przywództwa dystrybucyjnego pokazują, w jaki sposób silna wizja, strategia i cele, wsparte pracą z wewnętrzną motywacją zespołu prowadzą organizację do osiągania doskonałych wyników. A ponadto wszystko jest przedstawione w sposób rzeczowy i praktyczny oraz zobrazowane przykładami. Zachęcam do lektury i stosowania w praktyce.

Michał Kuklewski Dyrektor Generalny SCA Hygiene Products Sp. z o.o

Prześlij autorce swoja recenzję

Zamów książkę